Architektura wnętrz - realizacje
Projekt wnętrza

albo albo ?

Dodano: 11 Września 2019r
albo albo ?

   Projekt dwupoziomowego mieszkania przyniósł dylemat. Nie był on może wagi szekspirowskiego "być albo nie być", ale małe "albo albo" postawiło swój znak zapytania. Czym wykończyć schody prowadzące z zewnątrz, w sam środek przestrzeni mieszkalnej ? Tak, by były one trwałe, praktyczne i ładne, a jednocześnie stanowiły integralny element wnętrza. Jaki zastosować materiał, by mógł też pojawić się na posadzce w pokoju dziennym i kuchni. Naturalne drewno, które dawałoby pożądany efekt domowej, przytulnej atmosfery, szybko uległoby zniszczeniu.

  Rozwiązaniem okazał się wybór inspirowanych bielonym drewnem, ceramicznych stopnic firmy Cerrad, z imitującym grubość kapinosem, o wyjściowej szerokości 120 cm. Uzupełnieniem tej kolekcji są płytki podłogowe w jednakowej kolorystyce, doskonale oddające charakter podłogi z naturalnych desek.

  Wąziutka klatka schodowa włączyła się w przestrzeń mieszkalną, nie tracąc swych użytkowych walorów, a kuchnia i pokój dzienny zyskały jednolitą posadzkę. Kompromis między: naturalne i piękne, a praktyczne i trwałe okazał się możliwy :).