Architektura wnętrz - realizacje
Projekt wnętrza

Jaskinia

Dodano: 28 Sierpnia 2020r
Jaskinia

  Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus... Projektując rodzinne wnętrza mieszkań czy domów, staram się łączyć te dwa światy w jeden przyjazny i komfortowy. Czasem trafia się jednak taka "perełka" - prawdziwe wyzwanie. Męski świat, męski punkt widzenia. Oto "jaskinia" młodego mężczyzny. Z takim przesłaniem to wnętrze powstawało. Ten mroczny świat zaistniał przekornie w miejscu, które zachwyca olbrzymim przeszkleniem i niestandardową wysokością. Inna rzecz, że o te atuty trzeba było prawdziwie zawalczyć. To dzięki swojej konsekwencji inwestor cieszy się dziś przestrzenią, która urzekła go na początku. 

  Dwupoziomowy układ mieszkania pozwolił rozdzielić funkcje. Na przekór stereotypom, to pełne światła i przestrzeni poddasze przyjęło obowiązki części dziennej. Poziom wejściowy został zaadaptowany na strefę nocną. Wyciszoną i mroczną. 

Pożądany klimat wnętrza stworzyły w dużej mierze wybrane materiały. Z mocną fakturą, zdecydowaną barwą i ognistym błyskiem. Prawdziwe w dotyku i wyrazie - beton, cegła, kamień, miedź.

 Dla kontrastu "jaskinia" ma też swoją przeciwwagę - "otwartą na świat" łazienkę. To enklawa relaksu pełna naturalnej zieleni i światła. A, że wszystko się przecież zmienia, wkrótce ukończony zostanie pastelowy pokoik z białymi mebelkami..., ale to już zupełnie inna bajka.